Przeprowadzka.

Zorb.pl i Chun.pl od wczoraj są na nowym, ale starym hostingu. O co kaman? Już wyjaśniam i w sumie przepraszam od razu za utrudnienia, jakie spotkały odwiedzających te dwie domeny w ciągu niemal 48 godzin.

Od jakiegoś czasu na hostingu lao (5% mocy) było 5 katalogów i ich rosnąca popularność raczej nie przypadła adminowi do gustu. Dostałem blokadę konta za przekroczenie zasobów serwera, a że o dalszej optymalizacji już bardzo zoptymalizowanych skryptów nie było mowy, więc musiałem przenieść 2 lub 3 katy na nowe podobne konto.

Przeniosłem 2 i tu od razu problem. Metoda przenoszenia była identyczna, eksport do kopii z poprzedniego całości, z kopii wywalenie domen, jakie zostają na starym i wgranie takiej kopii na nowy i jej odpalenie. Niby wszystko powinno być ok, ale jednak nie było w 50%. Tak jak chun.pl po migracji zadziałał od razu, tak zorb.pl dopiero dziś. Dlaczego? Chyba nawet admin tego nie wie, bo nie udzielił mi w helpdesku jednoznacznej odpowiedzi.

Najprawdopodobniej w strefie pomocniczych DNSów scache’owały się stare IP i zorb po prostu nie działał, chun był na innym IP i akurat zatrybiło. Kosztowało to trochę nerwów, ale koniec końcem działają już obie domeny i można powiedzieć, że  z wyższą wydajnością 😉

Za utrudnienia w dostępie przepraszam.