Najbliższa przyszłość zielonych katalogów

Po pierwsze, rozwiewając wątpliwości, mianowicie, cóż to są te zielone katalogi: otóż chodzi o moje katalogi, których lista dostępna jest oczywiście na tymże blogu; dlaczego zielone? Otóż pozwoliłem sobie tak je ochrzcić od mojego nieszczęsnego nicku z PIO (zielony_gremlinek) Parę lat temu wydawało mi się to zabawnie, tzn wybranie takiej nazwy na nick, dziś nie koniecznie, ale skoro tak jest, to i niech tak zostanie 😉 Zatem, co z zielonymi katalogami? Po pierwsze:

  1. koniec z rozdawaniem kodów promocyjnych jak popadło, wszak to napędza katalog i wpadają szybciej nowe wpisy, jednak trudno przy tym zachować jakość, mimo deklaracji podczas udostępniania kodów, że kody przeznaczone tylko dla dobrych stron, niestety najczęściej dodawane są same katalogi… A z ich przydatnością wiemy jak jest… Koniec jest jednocześnie początkiem punktu 2.
  2. mianowicie w katalogach nadal będą pojawiać się darmowe wyróżnione wpisy, jednak w większości będzie to mój własny, subiektywny wybór. Jeśli uznam podczas sprawdzania strony, że witryna jest z górnej półki, sam jej przydzielam status premium, na jak długo, zależy już od strony.
  3. czy kody całkiem znikną? być może nie i znajdą się małe wyjątki, okazjonalnie zapewne, jednak z warunkiem rygorystycznie przestrzeganym, czyli jakość, jakość i jeszcze raz jakość. W praktyce obawiam się jednak, że zanim właściciel strony powiedzmy VIP zdąży taki kod wykorzystać, padnie on łupem seowców, katalogomaniaków, itp…
  4. zielone katalogi będą nadal darmowe. Kolejka czasem bywa długa, aczkolwiek są wpisy premium – szybka moderacja, czyli jak Ci się spieszy i chcesz bez kolejki, to niestety już wpis płatny (naprawdę niewiele)
  5. przybędzie 3 sztukasy i to chyba będzie koniec puli na długi czas.
  6. z czasem udostępniony zostanie tzw kod multi sklep/firma, umożliwiający dodanie sklepu/firmy do prawie wszystkich moich katalogów, pod warunkiem spełnienia tematyczności. Dlaczego multi firma i dlaczego kolejne 3 sztuki będą firmowe? Bo to bardziej użyteczne formy katalogu, mocniejsze i niestety więcej z nimi roboty. Ale jak pokazuje doświadczenie, warto.
  7. Na dzień dzisiejszy żadna z domen z katalogami nie jest na sprzedaż. Oczywiście domeny zostaną przedłużone na kolejne lata.
  8. Czemu takie kolejki? Ach, życie to nie tylko katalogi, ale i rodzina, praca, itp. Tak czy siak, żaden wpis nie zostanie pominięty, co najwyżej trzeba wykazać się cierpliwością, ale znając obecną pozycję domen, warto się dodać. Polecam.
  9. Cena kodów pójdzie w dół :), czyli powiedzenie tak wiele za tak niewiele wejdzie w życie.

Koniec rewelacji. Pozdrawiam.