Świat Obrazków i HDmax – nowa funkcjonalność!

Być może wcześniej jakoś nie było okazji i nic nie wspominałem o domenie swiat-obrazkow.pl oraz hdmax.pl, bo tak się jakoś składa, że są moje, a że dziś wprowadziłem dodatkową funkcjonalność, toteż warto coś i tu nabąknąć o tym;)
Otóż od dziś każde zdjęcie znajdujące się w bazie obrazków i bazie tapet, a jest ich już ponad 26tys sztuk w przypadku Świata obrazków oraz ponad 8200 tapet w full HD w przypadku HDmax, można wysłać na swój telefon za pomocą MMSa. Usługę obsługuje dotpay.pl, w związku z tym też, jest mała płatność, ale dla pocieszenie dodam, iż koszt takiego MMSa jest ustawiony na możliwie najmniejszy z cennika dotpay i jest to tylko 1zł netto.
Z czasem oczywiście funkcjonalność tę rozwinę o panel do edycji tapety, którą sobie wybraliśmy, tak, by dany obrazek był możliwie jak najlepiej dostosowany rozmiarem do danego telefonu. Obecnie obrazki i tapety HD są wysyłane w rozmiarze, który widzimy na stronie swiat-obrazkow.pl/hdmax.pl w szczegółach danego zdjęcia.
Nie obyło się też bez problemów z wdrożeniem nowej usługi, ale okazało się, że winne było tylko kodowanie pliku z funkcjami, który był includowany. Do pliku UTF-8 wkradły się niewidoczne znaczki BOM, ale po małej analizie generowanego kodu udało mi się to wyeliminować i teraz wszystko śmiga jak trzeba :)