Rekonfiguracja katalogów

Jako, że ostatnio, w szczególe po ostatniej aktualizacji algorytmu google, zwanego dalej Pingwinem, jest coraz więcej zgłoszeń dotyczących nieprawidłowych linków pochodzących z katalogów, postanowiłem wprowadzić małe zmiany. Otóż, jak przyjrzeć się bliżej każdemu wpisowi, jaki typuje obecnie google jako podejrzany z katalogu, to widzimy od razu, że chodzi tylko o wpisy z linkami w opisie…, na kilkanaście zgłoszeń w ciągu paru miesięcy, wszystkie dotyczyły wpisów, które miały linki w treści opisu! Jako,  że moje katalogi mają spory próg treści, od którego można dodać linka, wpisów takich jest stosunkowo niewiele, a jednak są one obecnie problematyczne. W związku z tym od dziś we wszystkich jedenastu obowiązują nieco inne zasady. Otóż nie dodamy już żadnego linka w treści, a te dodane wcześniej przestaną się wyświetlać! Wpisy oczywiście zostaną, anchory w opisach także, ale już jako zwykły tekst bez linków. Druga istotna zmiana, to linków we wpisie nie dostaniemy dwóch zdublowanych, a jeden w postaci adresu strony. Ta ostatnia zmiana najprawdopodobniej nie przypadnie do gustu wielu seowcom, jednak wychodzę z założenia, że lepszy katalog zgodny z wytycznymi, niż katalog zbanowany…, za dużo to czasu i pieniędzy kosztuje, aby w tym „trudnym okresie” ryzykować. Poza tym opcja 2 linków zdublowanych z praktycznego punktu widzenia jest raczej mało logiczna.

Ponadto, jeśli się przyjrzeć wielu MEGA katalogom na skalę światową, zauważymy, że za grubą kasę można często dostać co najwyżej link w postaci adresu i to w dodatku z rel=’nofollow’, więc tragedii raczej tu żadnej nie będzie, jeśli zostanie, jak określono wyżej.

Odnośnie opcji follow – pomyślimy, póki co, jest po staremu.

Mam nadzieję, że stopień zgłoszeń reklamacyjnych tym samym spadnie do zera.

Być może nieco zmienią się tytuły wpisów, aby podkreślić rodzaj strony, kwestia jeszcze do uzgodnienia.

Odnośnie samego sposobu redagowania wpisu oraz obsługi katalogów, niebawem zacznie obowiązywać całkiem nowy regulamin. Obecnie trwają ostatnie szlify, których zadaniem ma być przede wszystkim wyeliminowanie nieporozumień związanych z akceptacją/usunięciem wpisu. Będzie bardziej jasno i bardziej precyzyjnie!